Vánoční cukroví bez pečení recept

Top Recepty, Cukroví

Suroviny na recept Vánoční cukroví bez pečení

(Spousta) bílá čokoláda
mléčná čokoláda (množství záleží jen na vás)
Papírové košíčky
rum (2 panáky)
Sekané mandle
Piškoty
Kandované ovoce
Kostka másla
3-5 tyčinek sojových suku
Kokos strouhaný
Nutella

Recept s postupem

  1. Dvoubarevné pralinky: do papírových košíčků dáme pár kousků kandovaného ovoce a zalijeme střídavě mléčnou a bílou čokoládou. Můžeme nahoru použít pár nadrcených ořechů. Po ztuhnutí košíčky odstraníme.

  2. Nutella špičky: V míse smícháme Nutellu s máslem a důkladně prošleháme, aby Nutella později dobře tuhla. Rozdělíme piškoty a na každý z nich pomocí sáčku uděláme takové malé roztomilé čokoládové hovínko:-) necháme ztuhnout a nakonec máčíme v rozpuštěné čokoládě.

  3. Sójové suky: Sojové suky nakrájíme na kolečka, zakápneme rozpuštěnou čokoládou a zdobíme kandovaným ovocem.

  4. Mandlové hrudky: Rozpustíme si větší množství čokolády. Do ní vmícháme nasekané mandle (klidně i jiné ořechy) a ze vzniklé směsi polévkovou lžící tvarujeme hrudky na pečící papír. Necháme dostatečně ztuhnout.

  5. Košíčky: v misce smícháme asi 15-20 piškotů s troškou rumu. Poměrem tak, aby vám vznikla hustší hmota. Po troškách dáváme do papírových košíčků a vzápětí zalijeme rozpuštěnou čokoládou. Po ztuhnutí z košíčků nevyndávame.

  6. Rumové kuličky: v misce smícháme kus másla, holandské kakao, moučkový cukr, nadrobené piškoty a celé to dochutíme rumem. Všeho dávám od oka, zahustit se to dá piškoty, naředit rumem, ze vzniklého těsta tvoříme kuličky, které vzápětí obalujeme v kokosu (ořechách, barevném zdobení).

  7. JÁ JSEM KAŽDOU VÁRKU ČOKOLÁDY NAŘEDILA TROCHOU MÁSLA. JESTLI TO BUDETE DĚLAT NEBO NE, ZÁLEŽÍ POUZE NA VÁS.


Líbí se vám tento skvělý recept? Sdílejte tnto top recept!